Olešnice místní části: Olešnice,Levín ikona-telefon +420 495 486 075
eu1.jpg MMR CR.jpg
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Diskuzní fórum > Obec - vstup do diskuze

Obec - vstup do diskuzeMáte připomínku, námět, stížnost či pochvalu na činnost obce, obecních zastupitelů, zastupitelů, nebo úřadu? Chcete prodiskutovat problematiku obce? Napiště svůj názor zde! 


Komentáře

Přidat komentář
 • 17. 1. 2019 11:48
  Martina Leskovjanska
  Dětské hřiště Levín

  Dobrý den,
  Chci se zeptat jestli se v obci Levín neplánuje výstavba dětského hřiště.
  Dekuji Leskovjanska


 • 3. 7. 2019 20:35
  Marek Mikota
  Svoz plastového odpadu

  Chci se zeptat, zda je nezbytně nutné vyvážet plastový odpad mezi 2 a 3 hodinnou ranní jako tomu bylo 2.7.2019. Děkuji


 • 4. 7. 2019 16:14
  starosta - Moderátor
  Re: Svoz plastového odpadu

  Dobrý den pane Mikota,
  upřímně nevím, jak Vám mám odpovědět na slovní spojení "je to nutné". Toto by Vám asi měla odpovědět svozová firma. Přesto jsem se samozřejmě telefonicky spojil s vedoucím firmy a zeptal se. Prý to byla mimořádnost, ke které přispělo svojí částí také počasí - vedra. A tak aby se vyhnuli jízd v palčivém počasí, vyrazili o něco dříve. Taktéž vedoucí poukazoval na techniku, která se právě těmi vysokými teplotami při činnosti nadměrně přehřívá a dochází k poruchám. A to je to, k čemu se nemohu odborně vyjádřit. V každém případě tím, že svoz byl proveden velmi brzy ráno, některým občanům, kteří vyndávali popelnici až k ránu, jejich odpad nevyvezli. Jsem s firmou domluven, že provedou opakovaný svoz v příštím týdnu a že mi dají včas vědět, abych to mohl vyhlásit. Příští pravidelný svoz plastů by měl být kolem 6 hodiny ranní a tak připravit popelnici bude dobré již večer předem.
  Přeji hezký prodloužený víkend.


 • 11. 7. 2019 20:54
  milan
  policie

  jaké má pravomoce městká policie chlumec nad cidlinou v naší obci?


 • 15. 7. 2019 16:31
  starosta - Moderátor
  Re: policie

  Dobrý den pane Milane,
  odpověď je zásadě jednoduchá. Městská policie zřízená jinou obcí nemá v naší obci žádné pravomoci. Je zde výjimka a to v tom, že pokud zahájí svůj úkon na území katastru domovské obce (města), může ho dokončit na jiném katastru. Jednoduše - když třeba nějaký občan utíká před strážníkem Městské policie a svým útěkem se dostane na cizí katastr, pak ho může strážník následovat a dokončit tak úkon. V ostatních případech je strážník na cizím katastru obyčejným občanem.
  Městskou či obecní policii zřizuje obec a jejím nejvyšším nadřízeným je starosta obce/města. Celou problematikou se zabývá zákon 553/1991 Sb. o obecní policii v pozdějším znění.

  § 1
  (1) Obecní policie je orgánem obce, který zřizuje a zrušuje obecní zastupitelstvo obecně závaznou vyhláškou.
  (2) Obecní policie zabezpečuje místní záležitosti veřejného pořádku v rámci působnosti obce a plní další úkoly, pokud tak stanoví tento nebo zvláštní zákon.
  (3) Obecní policie spolupracuje v rozsahu stanoveném tímto zákonem nebo zvláštním právním předpisem s Policií České republiky (dále jen „policie“), státními orgány a orgány územních samosprávných celků.
  (4) Obecní policie zřízená obcí, která je městem3) nebo statutárním městem4), a v hlavním městě Praze4a) se označuje městská policie.
  (5) Obecní policie může jí svěřené úkoly plnit i na území jiné obce, pokud tak stanoví tento nebo zvláštní zákon.


 • 23. 10. 2019 7:19
  V.Marek
  Kompostéry

  Vážený pane starosto, minulý rok obec nabídla občanům za základě jejich žádosti pořízení kompostérů, chtěl bych vědět, jestli a kdy obec kompostéry občanům dodá. Děkuji za odpověď. Vlastislav Marek


 • 24. 10. 2019 19:43
  Procházka - Moderátor
  Re: Kompostéry

  Dobrý den pane Marku,
  kompostéry budou pravděpodobně dodávány až na jeře příštího roku. Možná se ptáte proč … jako malá obec bychom na dotaci pro kompostéry "nedosáhli" a tak tuto dotaci zajišťuje DSO (Dobrovolný svazek obcí) Pocidlinsko jako spolek pro více obcí. Součet požadovaných počtů komposterů byl však takový, že se nenašla ve společnosti, která výrobu kompostérů vyhrála, kapacita k jejich výrobě ještě letos. Podle zpráv vedení spolku by se měly kompostéry rozvážet pravděpodobně na jaře 2020.
  Dále platí slib, že kompostéry budou občanům dodávány od obce zdarma. Protože jsou ale z dotací, je tam stanovená tzv. udržitelnost. Bude tedy s občany nutné uzavřít smlouvu s tím, že po stanovenou dobu (v tuto chvíli nevím, jak dlouho) budou v zápůjčce a po této době přejdou do vlastnictví vypůjčitele.


 • 28. 10. 2019 19:23
  Vlastislav Marek
  Re: Kompostéry

  Pane starosto,
  děkuji za vyčerpávajicí odpověď.

  Marek


 • 9. 6. 2020 12:38
  Vlastislav Marek
  Monitoring stavu dešťové kanalizace pod nově

  Vážený pane starosto, jelikož jste mi neodpověděl na SMS ohledně stavu DK a jejím monitoringu před zahájením prací na nových chodnících, tak jsem se trochu pídil po informacích. Z nejmenovaných zdrojů jsem se dozvěděl, že jakási prohlídka provedena byla. Mohl byste prosím zveřejnit výsledek prohlídky? /předpokládám, že nějaký výstup formou zápisu či protokolu z této prohlídky byl zpracován oprávněnou osobou a předán na obec/ Myslím, že by tato informace zajímala i ostatní občany a to hlavně z toho důvodu, aby nedošlo k situaci, že se za pár let budou chodníky bourat a bude se budovat nová DK. Tímto vás /obec/ chci předběžně požádat jako správce a majitele DK o souhlas provést kamerové zkoušky v některých úsecích DK, oficiální žádost podám písemně.
  Děkuji za odpověď. Vlastislav Marek, Olešnice 57


 • 9. 6. 2020 15:26
  Procházka - Moderátor
  Re: Monitoring stavu dešťové kanalizace pod n

  Vážný pane Marku,
  jestliže se někdo o něco zajímá, je ideální se buď dostavit na obecní úřad nebo napsat slušný dopis. A ne zprávu SMS, kde mi vyhrožujete soudy. Na takové zprávy neodpovídám a odpovídat nebudu. Jsem pro dialog a diskuzi, ne pro arogantní chování.
  Pokud by jste se slušně zeptal hned ze začátku, odpověděl bych Vám, že kamerové zkoušky proběhly, písemné zhodnocení neexistuje a zveřejnit nejdou, neboť jsou datově obsáhlé a běžný občan z nich stejně nic nepozná. Přesto nejsou tajné a je možnost je na donesený datový nosič nahrát, pokud bude mít někdo zájem.
  Co se týká souhlasu ke kamerovým zkouškám, nevím, k čemu Vám budou dobré, ale na své náklady si je klidně pořiďte.


 • 10. 6. 2020 8:12
  Vlastislav Marek
  Re: Monitoring stavu dešťové kanalizace pod n

  Dobrý den, pane starosto,
  děkuji za odpověď i když je co se týká SMS trochu vytržená z kontextu, ale budiž, o tom se s vámi přít nebudu, pokud si bude někdo přát můžu přesný opis SMS vložit na diskuzi. Z vaší strany stačilo na první velice slušnou SMS reagovat a podat mi info, že KZ obec provedla. Takže pokud tvrdíte, že jsem se choval v první SMS arogantně tak je to lež! Vaše liknavost s odpovědí na mne dělala dojem, že úplně vše v pořádku není. Tu skutečnost jestli běžný občan z KZ něco pozná nebo ne nechte na lidech na KZ stav potrubí pozná pozná i laik. Bylo by od vás minimálně fér informovat občany i o podrobnostech akcí, které jsou investicí v řádech milionů, a o tom, že bylo provedeno vše aby vynaložené peníze nebyly promarněny tím, že se něco opomene. Proto mi přišlo logické vznést dotaz na monitoring DK před započetím stavby chodníků. Budu rád, pokud mi KZ dáte k dispozici a stavím se jen jak to bude možné. Vlastislav Marek, Olešnice 57


 • 10. 6. 2020 13:52
  Procházka - Moderátor
  Re: Monitoring stavu dešťové kanalizace pod n

  Vážený pane Marku,
  ve své odpovědi jsem psal obecně o zprávě SMS, ani ne o první ani ne o druhé. A o to jde. Čekal jste, že na SMS poslanou ve 21:23 hod (!) odpovím okamžitě? Do rána by to nepočkalo? Protože po hodině přišla ta druhá s vyhrožováním. Jenže já v té době už dávno spal po cca 400 km jízdě za volantem.
  Dál už bych to nerad probíral zde, na veřejných stránkách. Myslím, že dialog je rozhodně lepší.


 • 12. 6. 2020 9:01
  Vlastislav Marek
  Re: Monitoring stavu dešťové kanalizace pod n

  Dobrý den, stačilo napsat "ano", víte co se říká: šéfové stávají první a poslední chodí spát, to platí i o starostech :) Marek


 • 8. 2. 2021 15:22
  Pavel Truksa
  "Kvalita" uklidu snehu

  Dobry den,
  docela rad bych otevrel tema "kvality" uklidu snehu.

  Nevim, jestli podobnou zkusenost maji i ostatni obcane obce, ale dnes se nam (opet) stalo, ze do vjezdu, ktery jsme si uz rucne uklidili nam "pan s traktorem" nahrnul pulmetrovou barieru.

  Samotna ulice je dost casto uklizena velmi spatne. Zustavaji tam obrovske hroudy snehu, ktere se pri prvnim vykyvu teplot zmeni v kusy ledu, a ty na ulici nemaji co delat.

  Psal jsem email na obec a pan starosta mi odpovedel, ze si neumi predstavit "ze by to slo delat lepe". Osobne si pamatuju, ze lepe uklizeny snih v obci byl. Nejsem odbornik, ale predpokladam, ze krome peclivosti obsluhy ma vliv i tvar radlice.


 • 8. 2. 2021 19:58
  Pavel Truksa
  Re: "Kvalita" uklidu snehu

  Dalsi veci je to, ze zhotovitel ocividne nedodrzuje terminy, ktere ma definovane ve smlouve.

  Podle smlouvy - pokud napadne vice nez 3 cm (ty napadly uz po pulnoci), ma se uklid zahajit nejpozdeji do 3 hodin. I kdyz se pouzije mirnejsi pravidlo (snih do 3 cm), mel byt uklid HOTOV nejpozdeji do 8:00.

  Na zaklade jakeho pravidla zhotovitel uklizel Jizni ulici az v 10:15, to opravdu netusim.
  A docela rad bych se dockal nejakeho rozumnejsiho vysvetleni, nez ze "pan *** dela mnohem vic" (nez Olesnici).
  + kazdopadne tohle ma byt podle clanku IV smlouvy jednoznacne alespon za (symbolickou) pokutu.


 • 9. 2. 2021 9:51
  Ježkovy oči
  Re: "Kvalita" uklidu snehu

  Tyvole celá republika v kalamitě, ale Truxič bude řešit, že nemá na vesnici v osm ráno ve slepý uličce čistou ranwej a odházenou bránu. Se divím, že nechce mít ještě ometený auto, protože co kdyby z toho houmofisu chtěl jet na výlet do lidlu. Půlka vesnice tyvole sedne za tmy do auta a vyrazí do práce a těch pár čísel sněhu neřeší. Než se vráti z práce domů, soused Martin Vaníček, což je ten "pán s traktorem" cesty odhrne. Normální člověk si vezme lopatu a co Martin nahrnul k bráně, protože někam se ten sníh odhrnout musí, že, si odhází. Když je někdo zalezlej celej den doma, klidně by mohl místo prudění jít odhrnout vjezdy pár důchodcům. Ty voleteda to je matroš ten Truxič.


 • 17. 2. 2021 11:41
  Pavel Truksa
  Re: "Kvalita" uklidu snehu

  Vazeny anonyme, ktery nemas ani odvahu se podepsat...

  To kam chci nebo nechci jet, ti muze byt uplne ukradeny. Jestli do Lidla, k lekari, nebo kamkoliv jinam. Mozna te to prekvapi, ale uklid snehu se dela taky kvuli tomu, aby projeli popelari, hasici, Ceska posta, zachranka,....

  Zbytek urazek nekomentuju, ty ma cistit moderator.


 • 9. 2. 2021 17:04
  Dominik Vaníček
  Pulmetrová bariéra

  Dobrý den pane Trukso,
  nebudeme dělat z komára velblouda.
  Ta půlmetrová bariéra jak říkáte, byla maximálně na tři lopaty. Příště pořídíme fotografii vašeho vjezdu a ometeme vozidlo jako bonus, snad budete spokojenější. Zajímavé je, že problémy přetrvávají jen ve vaší ulici. Cesta moc práší, sekačka moc hučí a do toho ještě “půlmetrová” sněhová bariéra ve vjezdu. Asi špatná konstalace hvězd.
  Hezký zbytek dne. DV


 • 17. 2. 2021 11:51
  Pavel Truksa
  Re: Pulmetrová bariéra

  Vazeny pane Vanicku,
  na tri lopaty to nebylo a ano, mate pravdu, priste si "kvalitu" uklidu snehu vyfotim.

  Pokud jste subdodavatel pana Podneckeho, tak misto demagogickych hlasek se spis starejte o to, abyste praci uvedenou ve smlouve provadel kvalitne a VCAS.


 • 17. 2. 2021 12:19
  Pavel Truksa
  Re: Pulmetrová bariéra

  Jinak ne, to neni konstalace hvezd. To je uplne normalni logika.

  Vam je logicky jedno, jak moc prasi cesta do skladky, protoze u ni nebydlite a ten prach se k vam ani nedostane. Naopak vam zase vadi zanesene koryto potoka, ktery se kvuli tomu vyleje z koryta. V jine casti obce obcanum vadilo, ze jim teklo bahno z pole na zahrady.

  To jsou zase veci, na ktere si nikdo nikdy "z nasi ulice" nestezoval. Logicky...


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Starosta v úřadu

Po Út St Čt So Ne
31 1
Starosta přítomen do 17:00 hod
2 3 4
Starosta přítomen
5 6
7 8
Starosta přítomen
9 10 11
Starosta přítomen
12 13
14 15
Starosta přítomen
16 17 18
Starosta nepřítomen
19 20
21 22
Starosta nepřítomen
23 24 25
Starosta nepřítomen
26 27
28 29
Starosta přítomen
30 1 2 3 4

nalepka_olesniceikona_fb