Olešnice místní části: Olešnice,Levín ikona-telefon +420 495 486 075
eu1.jpg MMR CR.jpg
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Diskuzní fórum > Obec

ObecMáte připomínku, námět, stížnost či pochvalu na činnost obce, obecních zastupitelů, zastupitelů, nebo úřadu? Chcete prodiskutovat problematiku obce? Napiště svůj názor zde! 


Komentáře

Přidat komentář
 • 8. 10. 2017 21:11
  Iva Macků
  Dotaz na stavbu chodníku

  Dobrý den, zajímá mě, zda se někdy v budoucnu plánuje výstavba chybějícího chodníku z Olešnice do Chlumce n. C. k autobusové zastávce u bývalé nemocnice. Provoz zde je poměrně hustý vzhledem k dálničnímu přivaděči. Myslím, že by chodík ocenilo více občanů obce Olešnice a případně i Levína (nejen maminky s dětmi). Nevím, kolik taková stavba stojí a kolik peněz má obec ročně k dispozici na investice. Pokud by bylo možné zažádat a získat nějakou dotaci ze státního rozpočtu (kraj, ministerstva, fondy k tomu určené...) nebo případně i finanční spoluúčast Chlumce, bylo by to skvělé. Další otázkou je, zda jsou pozemky, kde by chodník vedl, ve vlastnictví obou dotčených obcí. Děkuji za odpověď.


 • 31. 10. 2017 11:47
  Pavel Procházka - Moderátor
  Re: Dotaz na stavbu chodníku

  Dobrý den paní Macků,
  především se moc omlouvám za pozdější odpověď ze dvou důvodů. Byl jsem v lázních a také jsem o chodníku do Chlumce nevěděl porobnosti. Ty jsem získal v rozhovoru se starostou Chlumce nad Cidlinou. Odpověď není jednoduchá. Podél silnice jsou soukromé pozemky, které by se musely vykupovat, tzn, že vlastníci by museli mít pochopení s našimi problémy. Další složitost je s umístěním chodníku. Na pravé straně (směr Chlumec nad Cidlinou) je svah dolů, na levé straně musí být zachováno odvodnění ze svahu, tudíž velmi drahé řešení. Taktéž tam musí být zachovány vjezdy na soukromé pozemky. Přesto všechno bychom s chlumeckým panem starostou chtěli najít nějaké řešení, ale rozhodně se stavba nebude realizovat dříve než v roce 2020.
  A jen pro informaci - v příštím roce Chlumec opraví vozovku a chodníky na Palackého ulici od "Brány" směrem k "Podkatovně" a navíc se nám snad podaří v příštím roce změna dopravního značení tak, aby se vyloučila tranzitní doprava nákladních aut nad 7,5 tuny.


 • 21. 10. 2017 17:01
  Jan Outlý
  Pochybnost o správné činnosti volební komise

  Výsledky v naší vesnici sečteny a jako konečné publikovány na volby.cz. U kandidáta, kterému jsem dal přednostní hlas, je číslo nula. Podotýkám, že skutečně vím, jak správně vyznačovat preference.


 • 22. 10. 2017 9:16
  Pavel Procházka - Moderátor
  Re: Pochybnost o správné činnosti volební kom

  Dobrý den pane doktore,
  zde netuším, zda mám vůbec odpovídat, protože nebyl vznesen dotaz. Nikdo jistě nepochybuje o Vaší znalosti správného vyznačování preferencí. Avšak, přestože jsem starostou, při sčítání hlasovacích lístků nesmím být s volební okrskovou komisí v jedné místnosti a tak nemohu a nemám právo zasahovat či kontrolovat toto sčítání.


 • 12. 7. 2018 16:31
  milan
  volby

  budou letos v olešnici volby? nebo spadnem pod chlumec?


 • 13. 7. 2018 15:59
  starosta - Moderátor
  Re: volby

  Dobrý den pane Milane,
  ano, volby v Olešnici budou. Od 10.7.2018 je na úřední desce vyvěšeno zveřejnění volebních obvodů, kdy obec Olešnice tvoří jeden společný obvod. Přeji hezký den.


 • 7. 10. 2018 8:27
  Pavel Truksa
  Výsledky voleb

  Dobry den,
  dovoluji si upozornit, ze vcerejsi hlaseni rozhlasu ohledne zvolenych zastupitelu ( https://www.olesnice-nad-cidlinou.cz/hlaseni-rozhlasu/vysledky-voleb-do-zastupitelstva-2018 ) prezentovalo mylne informace.

  Je to sice poradi podle poctu hlasu, ktere kandidati obdrzeli od obcanu, ale mandaty vychazeji diky volebnimu systemu bohuzel jinak (Petr Podnecky vs. Jarda Ryba) . https://volby.cz/pls/kv2018/kv111111?xjazyk=CZ&xid=1&xdz=1&xnumnuts=5201&xobec=570524&xokrsek=1&xstrana=901&xstat=0&xvyber=0

  PT


 • 7. 10. 2018 9:08
  starosta
  Re: Výsledky voleb

  Vážený pane Trukso, děkuji za Vaše upozornění. Svoji mýlku jsem si uvědomil ji večer a informoval jsem o tom všechny kandidáty. Opravu na webových stránkách i Facebooku jsem provedl před malou chvílí. Neuvědomil jsem si přepočítávání hlasů a opravdu je vyhlásil pouze podle počtu přidělených hlasů. Za to se omlouvám.


 • 17. 1. 2019 11:48
  Martina Leskovjanska
  Dětské hřiště Levín

  Dobrý den,
  Chci se zeptat jestli se v obci Levín neplánuje výstavba dětského hřiště.
  Dekuji Leskovjanska


 • 3. 7. 2019 20:35
  Marek Mikota
  Svoz plastového odpadu

  Chci se zeptat, zda je nezbytně nutné vyvážet plastový odpad mezi 2 a 3 hodinnou ranní jako tomu bylo 2.7.2019. Děkuji


 • 4. 7. 2019 16:14
  starosta - Moderátor
  Re: Svoz plastového odpadu

  Dobrý den pane Mikota,
  upřímně nevím, jak Vám mám odpovědět na slovní spojení "je to nutné". Toto by Vám asi měla odpovědět svozová firma. Přesto jsem se samozřejmě telefonicky spojil s vedoucím firmy a zeptal se. Prý to byla mimořádnost, ke které přispělo svojí částí také počasí - vedra. A tak aby se vyhnuli jízd v palčivém počasí, vyrazili o něco dříve. Taktéž vedoucí poukazoval na techniku, která se právě těmi vysokými teplotami při činnosti nadměrně přehřívá a dochází k poruchám. A to je to, k čemu se nemohu odborně vyjádřit. V každém případě tím, že svoz byl proveden velmi brzy ráno, některým občanům, kteří vyndávali popelnici až k ránu, jejich odpad nevyvezli. Jsem s firmou domluven, že provedou opakovaný svoz v příštím týdnu a že mi dají včas vědět, abych to mohl vyhlásit. Příští pravidelný svoz plastů by měl být kolem 6 hodiny ranní a tak připravit popelnici bude dobré již večer předem.
  Přeji hezký prodloužený víkend.


 • 11. 7. 2019 20:54
  milan
  policie

  jaké má pravomoce městká policie chlumec nad cidlinou v naší obci?


 • 15. 7. 2019 16:31
  starosta - Moderátor
  Re: policie

  Dobrý den pane Milane,
  odpověď je zásadě jednoduchá. Městská policie zřízená jinou obcí nemá v naší obci žádné pravomoci. Je zde výjimka a to v tom, že pokud zahájí svůj úkon na území katastru domovské obce (města), může ho dokončit na jiném katastru. Jednoduše - když třeba nějaký občan utíká před strážníkem Městské policie a svým útěkem se dostane na cizí katastr, pak ho může strážník následovat a dokončit tak úkon. V ostatních případech je strážník na cizím katastru obyčejným občanem.
  Městskou či obecní policii zřizuje obec a jejím nejvyšším nadřízeným je starosta obce/města. Celou problematikou se zabývá zákon 553/1991 Sb. o obecní policii v pozdějším znění.

  § 1
  (1) Obecní policie je orgánem obce, který zřizuje a zrušuje obecní zastupitelstvo obecně závaznou vyhláškou.
  (2) Obecní policie zabezpečuje místní záležitosti veřejného pořádku v rámci působnosti obce a plní další úkoly, pokud tak stanoví tento nebo zvláštní zákon.
  (3) Obecní policie spolupracuje v rozsahu stanoveném tímto zákonem nebo zvláštním právním předpisem s Policií České republiky (dále jen „policie“), státními orgány a orgány územních samosprávných celků.
  (4) Obecní policie zřízená obcí, která je městem3) nebo statutárním městem4), a v hlavním městě Praze4a) se označuje městská policie.
  (5) Obecní policie může jí svěřené úkoly plnit i na území jiné obce, pokud tak stanoví tento nebo zvláštní zákon.


 • 23. 10. 2019 7:19
  V.Marek
  Kompostéry

  Vážený pane starosto, minulý rok obec nabídla občanům za základě jejich žádosti pořízení kompostérů, chtěl bych vědět, jestli a kdy obec kompostéry občanům dodá. Děkuji za odpověď. Vlastislav Marek


 • 24. 10. 2019 19:43
  Procházka - Moderátor
  Re: Kompostéry

  Dobrý den pane Marku,
  kompostéry budou pravděpodobně dodávány až na jeře příštího roku. Možná se ptáte proč … jako malá obec bychom na dotaci pro kompostéry "nedosáhli" a tak tuto dotaci zajišťuje DSO (Dobrovolný svazek obcí) Pocidlinsko jako spolek pro více obcí. Součet požadovaných počtů komposterů byl však takový, že se nenašla ve společnosti, která výrobu kompostérů vyhrála, kapacita k jejich výrobě ještě letos. Podle zpráv vedení spolku by se měly kompostéry rozvážet pravděpodobně na jaře 2020.
  Dále platí slib, že kompostéry budou občanům dodávány od obce zdarma. Protože jsou ale z dotací, je tam stanovená tzv. udržitelnost. Bude tedy s občany nutné uzavřít smlouvu s tím, že po stanovenou dobu (v tuto chvíli nevím, jak dlouho) budou v zápůjčce a po této době přejdou do vlastnictví vypůjčitele.


 • 28. 10. 2019 19:23
  Vlastislav Marek
  Re: Kompostéry

  Pane starosto,
  děkuji za vyčerpávajicí odpověď.

  Marek


 • 9. 6. 2020 12:38
  Vlastislav Marek
  Monitoring stavu dešťové kanalizace pod nově

  Vážený pane starosto, jelikož jste mi neodpověděl na SMS ohledně stavu DK a jejím monitoringu před zahájením prací na nových chodnících, tak jsem se trochu pídil po informacích. Z nejmenovaných zdrojů jsem se dozvěděl, že jakási prohlídka provedena byla. Mohl byste prosím zveřejnit výsledek prohlídky? /předpokládám, že nějaký výstup formou zápisu či protokolu z této prohlídky byl zpracován oprávněnou osobou a předán na obec/ Myslím, že by tato informace zajímala i ostatní občany a to hlavně z toho důvodu, aby nedošlo k situaci, že se za pár let budou chodníky bourat a bude se budovat nová DK. Tímto vás /obec/ chci předběžně požádat jako správce a majitele DK o souhlas provést kamerové zkoušky v některých úsecích DK, oficiální žádost podám písemně.
  Děkuji za odpověď. Vlastislav Marek, Olešnice 57


 • 9. 6. 2020 15:26
  Procházka - Moderátor
  Re: Monitoring stavu dešťové kanalizace pod n

  Vážný pane Marku,
  jestliže se někdo o něco zajímá, je ideální se buď dostavit na obecní úřad nebo napsat slušný dopis. A ne zprávu SMS, kde mi vyhrožujete soudy. Na takové zprávy neodpovídám a odpovídat nebudu. Jsem pro dialog a diskuzi, ne pro arogantní chování.
  Pokud by jste se slušně zeptal hned ze začátku, odpověděl bych Vám, že kamerové zkoušky proběhly, písemné zhodnocení neexistuje a zveřejnit nejdou, neboť jsou datově obsáhlé a běžný občan z nich stejně nic nepozná. Přesto nejsou tajné a je možnost je na donesený datový nosič nahrát, pokud bude mít někdo zájem.
  Co se týká souhlasu ke kamerovým zkouškám, nevím, k čemu Vám budou dobré, ale na své náklady si je klidně pořiďte.


 • 10. 6. 2020 8:12
  Vlastislav Marek
  Re: Monitoring stavu dešťové kanalizace pod n

  Dobrý den, pane starosto,
  děkuji za odpověď i když je co se týká SMS trochu vytržená z kontextu, ale budiž, o tom se s vámi přít nebudu, pokud si bude někdo přát můžu přesný opis SMS vložit na diskuzi. Z vaší strany stačilo na první velice slušnou SMS reagovat a podat mi info, že KZ obec provedla. Takže pokud tvrdíte, že jsem se choval v první SMS arogantně tak je to lež! Vaše liknavost s odpovědí na mne dělala dojem, že úplně vše v pořádku není. Tu skutečnost jestli běžný občan z KZ něco pozná nebo ne nechte na lidech na KZ stav potrubí pozná pozná i laik. Bylo by od vás minimálně fér informovat občany i o podrobnostech akcí, které jsou investicí v řádech milionů, a o tom, že bylo provedeno vše aby vynaložené peníze nebyly promarněny tím, že se něco opomene. Proto mi přišlo logické vznést dotaz na monitoring DK před započetím stavby chodníků. Budu rád, pokud mi KZ dáte k dispozici a stavím se jen jak to bude možné. Vlastislav Marek, Olešnice 57


 • 10. 6. 2020 13:52
  Procházka - Moderátor
  Re: Monitoring stavu dešťové kanalizace pod n

  Vážený pane Marku,
  ve své odpovědi jsem psal obecně o zprávě SMS, ani ne o první ani ne o druhé. A o to jde. Čekal jste, že na SMS poslanou ve 21:23 hod (!) odpovím okamžitě? Do rána by to nepočkalo? Protože po hodině přišla ta druhá s vyhrožováním. Jenže já v té době už dávno spal po cca 400 km jízdě za volantem.
  Dál už bych to nerad probíral zde, na veřejných stránkách. Myslím, že dialog je rozhodně lepší.


 • 12. 6. 2020 9:01
  Vlastislav Marek
  Re: Monitoring stavu dešťové kanalizace pod n

  Dobrý den, stačilo napsat "ano", víte co se říká: šéfové stávají první a poslední chodí spát, to platí i o starostech :) Marek


 • 17. 6. 2020 5:25
  Davidphots
  Тебе это будет интересно

  https://otzyvcom.ru/reviews/otzyv-2170.html порно
  https://otzyvcom.ru/ смотреть порно онлайн
  https://otzyvcom.ru/pages/rules.html проституки вызвать
  https://otzyvcom.ru/feedbackl щалавы онлайн
  https://otzyvcom.ru/reviews/add купить наркотики
  https://otzyvcom.ru/pages/politice.html гидрапон
  https://otzyvcom.ru/reviews/otzyv-4049.html шалавы смотреть онлайн
  https://otzyvcom.ru/reviews/otzyv-4036.html тулки плохие девочки
  https://otzyvcom.ru/reviews/otzyv-4033.html малолетки онлайн
  https://otzyvcom.ru/reviews/otzyv-4023.html дешевые шлюхи


ikona_fb