Olešnice místní části: Olešnice,Levín ikona-telefon +420 495 486 075
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Diskuzní fórum > Obec

ObecMáte připomínku, námět, stížnost či pochvalu na činnost obce, obecních zastupitelů, zastupitelů, nebo úřadu? Chcete prodiskutovat problematiku obce? Napiště svůj názor zde! 


Komentáře


 • 8. 10. 2017 21:11
  Iva Macků
  Dotaz na stavbu chodníku

  Dobrý den, zajímá mě, zda se někdy v budoucnu plánuje výstavba chybějícího chodníku z Olešnice do Chlumce n. C. k autobusové zastávce u bývalé nemocnice. Provoz zde je poměrně hustý vzhledem k dálničnímu přivaděči. Myslím, že by chodík ocenilo více občanů obce Olešnice a případně i Levína (nejen maminky s dětmi). Nevím, kolik taková stavba stojí a kolik peněz má obec ročně k dispozici na investice. Pokud by bylo možné zažádat a získat nějakou dotaci ze státního rozpočtu (kraj, ministerstva, fondy k tomu určené...) nebo případně i finanční spoluúčast Chlumce, bylo by to skvělé. Další otázkou je, zda jsou pozemky, kde by chodník vedl, ve vlastnictví obou dotčených obcí. Děkuji za odpověď.


 • 31. 10. 2017 11:47
  Pavel Procházka - Moderátor
  Re: Dotaz na stavbu chodníku

  Dobrý den paní Macků,
  především se moc omlouvám za pozdější odpověď ze dvou důvodů. Byl jsem v lázních a také jsem o chodníku do Chlumce nevěděl porobnosti. Ty jsem získal v rozhovoru se starostou Chlumce nad Cidlinou. Odpověď není jednoduchá. Podél silnice jsou soukromé pozemky, které by se musely vykupovat, tzn, že vlastníci by museli mít pochopení s našimi problémy. Další složitost je s umístěním chodníku. Na pravé straně (směr Chlumec nad Cidlinou) je svah dolů, na levé straně musí být zachováno odvodnění ze svahu, tudíž velmi drahé řešení. Taktéž tam musí být zachovány vjezdy na soukromé pozemky. Přesto všechno bychom s chlumeckým panem starostou chtěli najít nějaké řešení, ale rozhodně se stavba nebude realizovat dříve než v roce 2020.
  A jen pro informaci - v příštím roce Chlumec opraví vozovku a chodníky na Palackého ulici od "Brány" směrem k "Podkatovně" a navíc se nám snad podaří v příštím roce změna dopravního značení tak, aby se vyloučila tranzitní doprava nákladních aut nad 7,5 tuny.


 • 21. 10. 2017 17:01
  Jan Outlý
  Pochybnost o správné činnosti volební komise

  Výsledky v naší vesnici sečteny a jako konečné publikovány na volby.cz. U kandidáta, kterému jsem dal přednostní hlas, je číslo nula. Podotýkám, že skutečně vím, jak správně vyznačovat preference.


 • 22. 10. 2017 9:16
  Pavel Procházka - Moderátor
  Re: Pochybnost o správné činnosti volební kom

  Dobrý den pane doktore,
  zde netuším, zda mám vůbec odpovídat, protože nebyl vznesen dotaz. Nikdo jistě nepochybuje o Vaší znalosti správného vyznačování preferencí. Avšak, přestože jsem starostou, při sčítání hlasovacích lístků nesmím být s volební okrskovou komisí v jedné místnosti a tak nemohu a nemám právo zasahovat či kontrolovat toto sčítání.


Přidat komentář

ikona_fb mobilní rozhlas