Olešnice místní části: Olešnice,Levín ikona-telefon +420 495 486 075
eu1.jpg MMR CR.jpg
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality a hlášení rozhlasu

Aktuality a hlášení rozhlasu


Změna telefonního čísla pevné linky

Vážení občané, z důvodu úspor bylo včera zrušeno číslo pevné telefonní linky 495 486 075. Toto číslo bude nahrazeno novým telefonním číslem +420 704 895 770. Ačkoliv je to tvar mobilního telefonu, bude toto číslo na STOLNÍM, (tedy nepřenosném) přístroji, který funguje stejným způsobem, jako mobilní telefon. Nové číslo bude spuštěno od 5.srpna 2021! V mezidobí do spuštění nového čísla se dovoláte na mobilní telefony starosty /737 630 533/, místostarosty /725 855 657/ či účetní /723 562 118/. 


Publikováno 3. 8. 2021 7:51

Jízdné v autobusech od 1.8. a od 1.9.2021

Autobus.jpgDovolujeme si Vás informovat, že z technických důvodů bude v období od 1. 8. 2021 do 31. 8. 2021 na lince 533 (Kutná Hora – Chlumec nad Cidlinou) platit tarif PID v celé délce linky.

Od 1. 9. 2021 bude následně na lince zavedeno tzv. lomené jízdné v režimu PID/IREDO.

Tarif PID bude uznáván v úseku „Kutná Hora – Olešnice, Levín“ a tarif IREDO v úseku „Olešnice, Levín – Chlumec nad Cidlinou“.

 

Pro cestování do zastávek v úseku „Olešnice, náves - Chlumec nad Cidlinou“ (zastávka „Olešnice, Levín“ bude zařazena do systému PID i IREDO) je možné využít sortiment jízdného PID pouze do 31. 8. 2021, následně bude nutné dokoupit jízdní doklad IREDO.


Publikováno 26. 7. 2021 13:56

Zrušení úředního dne

Z důvodu nepřítomnosti starosty bude dne 23.7. zrušen úřední den.


Autor: obec Publikováno 20. 7. 2021 11:31

Změna systému autobusových linek - Jízdní řády

GVD 2021_Stránka_1.png

GVD 2021_Stránka_2.png


Autor: obec Publikováno 9. 7. 2021 14:04

Změna systému autobusových linek podruhé

Od neděle 1. srpna 2021 bude do společného integrovaného systému Středočeského kraje a Prahy zahrnuta rozsáhlá oblast zahrnující Kolínsko, Kutnohorsko a Uhlířskojanovicko. Při integraci bude zavedeno 38 nových autobusových linek PID, na 24 linkách PID a 6 linkách SID bude upraven jejich provoz a jedna linka PID bude zrušena. Zrušeno bude celkem 73 linek SID včetně linek MHD Kutná Hora. Všechny zrušené linky budou nahrazeny novými nebo upravenými linkami PID s přehlednějším linkovým vedením. V nejvyšší možné míře je snahou na nových linkách zavést koordinaci linek mezi sebou pro vytvoření atraktivního intervalu a vybrané autobusové linky navázat na vlakové spoje. U části tras dochází k posílení provozu v pracovní dny i o víkendech a ke zkvalitnění směrové nabídky.

Díky Tarifu PID cestující ušetří zejména při pravidelném dojíždění. Na linkách PID lze v rámci pásmové i časové platnosti libovolně přestupovat mezi jednotlivými linkami různých dopravců. Budou platit standardy PID a provoz bude hlídán koordinačním dispečinkem. Cestující budou moci rovněž využívat výhod aplikace PID Lítačka.

Integrace Zálabska, Týnecka a Žiželicka
V celé této oblasti je zavedeno celkem 7 nových autobusových linek.
Nová linka 533 v trase Kutná Hora – Týnec nad Labem – Žiželice – Chlumec nad Cidlinou výrazně posílí tento dopravní vztah a zároveň mnoha obcím nabídne nové přímé spojení do Kutné Hory. Vzhledem k turistickým cílům na této trase jsou zavedeny 3 páry víkendových spojů.


Autor: obec Publikováno 8. 7. 2021 15:12

POZOR NA PODVODNÁ VOLÁNÍ

Vishing - leták 3..pngV poslední době se v České republice více začal šířit druh phishingu, tzv. vishing, což je jedna z metod sociálního inženýrství užívaná útočníky v rámci (ostatní) kybernetické kriminality. Vishing spočívá v oklamání konkrétní oběti pomocí telefonního hovoru, kdy cílem pachatele je vylákání různých informací, které mohou být následně zneužity (informace k osobní identitě, k platební kartě, k bankovnímu účtu aj.) V poslední době je zaznamenáno velké množství případů, kdy pachatelé kombinují vishing s tzv. spoofingem. V těchto případech pachatelé dokáží napodobit prakticky jakékoliv telefonní číslo a mohou se tak vydávat například za oficiální pracovníky různých finančních institucí (např. za pracovníky klientské linky té které banky). Např. pod legendou napadení účtu a nutnosti rychlého převodu peněz na jiný zabezpečený účet z důvěřivé oběti telefonicky vylákají informace o platební kartě a znění příchozí potvrzovací SMS zprávy. Oběť až následně zjistí, že byla podvedena a okradena, protože odsouhlasila převod finančních prostředků z vlastního bankovního účtu.  K podvodnému jednání mohou být zneužity i některé osobní informace oběti, které mohly v minulosti uniknout např. z databáze e-shopu, která byla pachateli získána jinými hackerskými útoky. Podvodná jednání jsou stále sofistikovanější a pro laickou veřejnost obtížně odhalitelná.


Autor: obec Publikováno 8. 7. 2021 7:55

Nechte se očkovat

banner_v3.pngAčkoliv se naše životy pomalu vrací k normálu, pandemie COVID-19 ještě není za námi. K jejímu zvládnutí je potřeba proočkovat co největší část populace a zamezit tak dalšímu hromadnému šíření mutací této zákeřné nemoci.

Očkovací centra zřízená Královéhradeckým krajem dobře zvládla počáteční nápor zájemců o očkování, v nadcházejících týdnech se ale budeme potýkat s opačným problémem: navzdory dobře fungujícím dodávkám vakcíny ubývá zájemců o očkování.

Abychom zabránili opakování jarního scénáře v našich nemocnicích, je nutné informovat o možnostech očkování co největší část nerozhodnuté veřejnosti. 


Publikováno 2. 7. 2021 15:54

Individuální pomoc zasažených obcí na Moravě

Vážení občané, rozhodnete-li se pro individuální pomoc v tornádem zasažených obcích na Moravě, prosím dodržujte doporučený postup Jihomoravského kraje:

Zásadní je v tuto chvíli:

! hlásit se na kontaktních místech v Hodoníně a Břeclavi

! potřebujeme hlavně řemeslníky s vlastním nářadím, ostatní dobrovolníci budou nasazení primárně na úklid v okolí obcí

! nepočítat s noclehem

Kompletní "sedmero":

1. Nahlaste se na jedné ze 2 základen

  • Kulturní dům Hodonín
  • parkoviště na letišti u Břeclavi

Z obou míst vyjíždí do obcí kyvadlová doprava. Koordinátoři budou dobrovolníky posílat tam, kam je zrovna potřeba.

2. Zaparkujte mimo obec

Nejlépe u hodonínského kulturního domu a letiště u Břeclavi, kde jsou odstavná parkoviště. Do obcí bude pak dobrovolníky svážet kyvadlová doprava. Do obcí platí zákaz vjezdu! Potřebujeme volné silnice pro těžkou techniku.

3. Nevozte materiální pomoc

Jídla, pití, oblečení, drogerie je na skladech dost.

4. Řemeslníci vítáni

Poptáváme řemeslníky, nejlépe s vlastním nářadím. Ostatní dobrovolníky prosíme zejména o pomoc s úklidem v okolí obcí – na polích, vinicích..

5. Dodržujte bezpečnost

Při práci i pohybu v obci či terénu buďte opatrní. Mějte pevnou obuv, pracovní oblečení, rukavice.

6. Nevolejte starostům

Na kontaktních místech v Hodoníně a Břeclavi máme koordinátory, kteří mají vždy aktuální informace, co je potřeba a kde. V každé obci je navíc infostánek, kde se lze domluvit, kam vyrazit.

7. Ideálně se po práci vraťte domů

Pro dobrovolníky sice bude k dispozici provizorní servisní zázemí, jako jsou například sprchy, místo na přespání, ale garantovat nemůžeme. Budeme rádi, pokud přijedete vždy ráno a po práci se vrátíte domů či na místo, kde jste ubytovaní.


Autor: obec Publikováno 2. 7. 2021 14:18

Hlášení rozhlasu 22.6.2021 - úmrtí

Vážené občanky a vážení občané,

s lítostí vám oznamuji, že nás včera navždy opustil pan Josef Kašpar z Olešnice. Zemřel ve věku 87 let. Čest jeho památce.


Autor: obec Publikováno 22. 6. 2021 19:15

Změna systému autobusových linek

Autobus.jpgRád bych upozornil na blížící se změnu v systému vedení autobusových linek. Podle nejnovějších informací k tomuto dojde od 1. srpna 2021. Jaké budou změny v jízdním řádu Vás budu včas informovat, jakmile dostanu konkrétní podklady od Vedoucího oddělení plánování dopravy Středočeského kraje.


Autor: obec Publikováno 11. 6. 2021 16:03


Starosta v úřadu

Po Út St Čt So Ne
27 28
Přítomen místostarosta
29 30 1
Starosta přítomen
2
Svoz nebezpečného a velkoobjemového odpadu 2021
3
4 5
Starosta přítomen
6 7 8
Starosta přítomen
9 10
11 12
Starosta přítomen
13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

nalepka_olesniceikona_fb